Командант ЕУФОР-а генерал-мајор Маурицио Фронда састао се у Сарајеву са предсједником Владе Федерације Босне и Херцеговине Нермином Никшићем, како би разговарали о тренутном безбједносном окружењу и актуелној сарадњи.

Током састанка генерал Фронда потврдио је преданост ЕУФОР-а пружању подршке институцијама Босне и Херцеговине на свим нивоима у одржавању стабилности и гарантовању безбједног и стабилног окружења за све грађане. Тежиште разговора било је на значају континуиране координације између ЕУФОР-а и власти на државном и ентитетском нивоу у суочавању са постојећим и новим безбједносним изазовима.
Саговорници су истакли значај снажне институционалне сарадње и сталног ангажмана у очувању стабилности широм земље. Посебан значај дат је припремљености и улози партнерства у обезбјеђивању дјелотворног и координираног одговора на сваки потенцијални безбједносни проблем.
Генерал Фронда је изјавио: „ЕУФОР остаје у потпуности посвећен пружању подршке властима Босне и Херцеговине. Кроз наш континуиран ангажман и спремност пружамо допринос стабилном и безбједном окружењу за све грађане.“
На састанку је потврђена заједничка посвећеност миру и стабилности утемељеним на блиској сарадњи ЕУФОР-а и власти Босне и Херцеговине на свим нивоима.
ЕУФОР наставља дјеловати у складу са својим мандатом у циљу пружања подршке властима Босне и Херцеговине показујући да је кредибилна, видљива и непристрасна сила посвећена дугорочној стабилности широм земље.
